2017.gada 24.maijā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) Baltkrievu kultūras dienu Daugavpilī ietvaros notika dzejnieka Pāvela Plotņikova jaunās grāmatas “Мысли длиною в жизнь или философия любви” prezentācija. Viņa dzeja ir pazīstama ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās.

Baltkrievu kultūras dienu Daugavpilī ietvaros jau notika teātra studijas “Pauļinka” 10.gadadienas jubilejas koncerts, ar lielu interesi pagāja Atvērto durvju diena jaunajās BKC telpās, Alejas ielā 68. Daugavpilieši varēja pārbaudīt savas zināšanas, rakstot diktātu baltkrievu valodā, bet mākslinieku studija “Krāsu pasaule” pasniedza burvīgu dāvanu visiem mākslas cienītājiem – tika atklāta četru autoru gleznu izstāde, kuri raksta un strādā dažādos stilos un virzienos.

Par vislielāko dāvanu poētiska vārda cienītājiem kļuva dzejnieka Pāvela Plotņikova jaunā krājuma “Мысли длиною в жизнь или философия любви” prezentācija. BKC dzejas vakari notiek regulāri un kļūst arvien populāri. Arī šoreiz pasākuma telpas bija pārpildītas.

Radošo vakaru ar apsveikuma runu atklāja BKC vadītāja Žanna Romanovska, atzīmējot pasākuma simboliskumu, jo 2017.gads pēc UNESCO kalendāra notiek ar baltkrievu drukšanas  500. gadadienu.

Baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka” sveica dzejnieku ar dziesmu. BKC metodiķe Marija Pometjko deva vārdu pasākuma vainiekam, kurš pietecīgi pastāstīja par sevi, jauno krājumu, dalījās ar turpmākajiem plāniem un izlasīja dažus dzejoļus.

Ansambļa “Kupaļinka” dalībnieces Gaļina Sontocka, Inna Vaļuško un Valentīna Lipinska ļoti patētiski lasīja Pāvela dzeju. Tajā autors aizskar visdažādākus dzīves jautājumus, folozofē. Apsveikumi skanēja no baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” pārstāvjiem, literātiem. Muzikālās kompozīcijas ģitāras pavadījumā skanēja Valērija Kotegova un Jeļenas Vitkevičas izpildījumā.

Radošais vakars pagāja  pārsteidzoši dvēseliskā atmosfērā, bet paņemot tējas krūzīti visi klātesošie varēja parunāt ar autoru, saņemt dāvanā grāmatu, apspriest jaunās tendences literatūrā un ar skaidrām domām padomāt par nākotni.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs

Irina Apeināne, kultūras pasākumu organizatore,

t. 65424695, 27110857,

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Alejas iela 68-1A

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv