Trešdien, 2017.gada 24.maijā, plkst 18.00 Baltkrievu kultūras centrā (BKC) Baltkrievu kultūras dienu Daugavpilī ietvaros notiks dzejnieka Pāvela Plotņikova jaunās grāmatas “Мысли длиною в жизнь или философия любви” prezentācija.

Dzejnieks Pāvels Plotņikovs ir dzimis 1946.gadā Baltkrievijā, pabeidza skolu Lietuvā, arī Malnavas koledžu, bet 1991.gadā Latvijas lauksaimniecības akadēmiju. Dzeja apbura P.Plotņikovu vēl skolas gados, taču nodarboties ar dzeju nopietni sāka tika 1990.gados.

No 2008.gada Pāvels aktīvi publicējas populārajā internetvidē “stihi.ru” ar pseidonīmu Pāvels Amidamskij. Pseidonīma izvēle ir simboliska: Amidami ir baltkrievu ciems, Lietuvas pierobežā, kurā pirmajā pēckara gadā piedzima Pāvels. Tieši šajā gadā ģimene pārcēlās dzīvot Viļņā, vecāki aizveda glābt saslimušo bērnu uz tuvāko lielāko pilsētu. Uz dzimto ciemu, kurā saglabājās vienīgā vecticībnieku baznīca visā apkārtnē, Pāvels aizbrauca jau nobriedis. Kopš tā laika dzimtās puses un Baltkrievijas tēma dzejnieka lirikā skan īpaši patētiski. Baltkrievija, Lietuva un Latvija Pāvelam ir īpaši mīļas, katra valsts atstāja iespaidu, saglabājot sakarus ar radiem un draugiem.

Pāvels Plotņikovs- dzejnieks, tulks, Krievijas rakstnieku savienības biedrs, Latvijas krievu asociācijas “Ruslo” biedrs, starptautiskās dzejnieku - publicistu asociācijas biedrs, Latgales dzejas festivāla “Rēzekne 2011” laureāts, konkursa “Gada dzejnieks -2015” diplomants, Viļānu goda pilsonis, poētisku krājumu autors: “Latgales akvareļi” («Латгальская акварель»), “Viļānu mozaīka” («Вилянская мозаика»), “Manas krustceles” («Мои перекрестки») u. c.

Viņa dzeja tiek publicēta Maskavas un Pēterburgas, Rēzeknes un Daugavpils žurnālos un avīzēs, kā arī  portālā www.stihi.ru. P.Plotņikovs ir Baltkrievu nama draugs. Jau vairākas reizes šeit notika viņa radošie vakari un dzejas krājumu prezentācijas.

Pāvela Plotņikova jaunā dzejas krājuma «Мысли длиною в жизнь или философия любви» prezentācija notiks trešdien, 2017.gada 24.maijā, plkst. 18.00, Baltkrievu kultūras centrā: Daugavpilī, Alejas iela 68 (ieeja no pagalma).

Sirsnīgi aicinām!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

Marija Pometjko, BKC metodiķe,

t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,

www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Alejas iela 68-1A.

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv