Jau tradicionāli maijā Daugavpiī notiks Baltkrievu kultūras dienas. Sākot ar 2017.gada 19. līdz 29. maijam Baltkrievu kultūras centrs (BKC) aicina uz teātra studijas „Pauļinka”jubilejas svētkiem, atvērto durvju dienām jaunajā birojā, publisko diktātu baltkrievu valodā, amatiermākslinieku studijas “Krāsu pasaule” debijas izstādi, dzejnieka Pāvela Plotņikova grāmatas prezentāciju un novadpētniecības projekta „Aizmirstie vārdi” turpinājumu.

19.maijā –Baltkrievu kultūras dienu Daugavpilī svētku pasākuma atklāšana.

Latviešu kultūras centra koncertzālē (Rīgas iela 22a) notiks  svētku koncerts „Teātra studijai „Pauļinka” 10 gadi!” Sākums – plkst. 18.00.

Amatierteātra kolektīva repertuārā ir iestudētas pazīstamas lugas baltkrievu valodā: J.Kupalas “Pauļinka”, M.Čarota “Nikitin lapotj”, L.Radeviča “Ozadačennij Savka”, F.Oļehnoviča “Čort i baba”, tautas ieražu „Kaļadi” un „Kupalle” scenāriji, ģimenes-sadzīves humoristiskās ainas.

„Pauļinka” – divu Vispārējo Latviešu dziesmu un deju svētku diplomants, Daugavpils masku tradīciju festivāla sudraba laureāts; Rēzeknes un Dagdas izrāžu turneju dalībnieks, Mijoru 500. gadadienas un festivāla „Zalesse aicina draugus” ( Baltkrievija) dalībnieks. Startaptautiskajā tautas kultūras festivālā „Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” teātra studijas „Pauļinka” iestudējums ir pamata darbība gala koncertā.

Svētku pasākumā studija „Pauļinka” priecēs skatītājus ar savām izrādēm. „Pauļinkas” aktierus ar dziesmām un dejām jubilejā sveiks baltkrievu kolektīvi „Kupaļinka”, „Ļanok”, „Praļeski” un „Spadčina”, kā arī draugi no Baltkrievijas.

23.maijā  Jefrosinjas Polockas piemiņas diena.

BKC pārcēlās uz jaunajām telpām Alejas ielā 68, tāpēc aicinām uz Atvērto durvju dienām no 10.00.

Plkst. 14.00  visiem būs iespēja pārbaudīt savas baltkrievu valodas zināšanas un uzrakstīt publisko diktātu. Dalībniekus gaidīs pateicības raksti un Baltkrievu kultūras dienu Daugavpilī medaļas. Plkst. 16.00 BKC tiks atklāta gleznu izstāde. Tā būs amatiermākslinieku studijas “Krāsu pasaule”  (vadītāja Velta Loce) gleznu izstādes debija.

24. maijā – Literārais projekts „Grāmatiespiešanas 500. gadadiena”.

Plkst. 18.00  Baltkrievu kultūras centrā (Alejas iela 68) notiks dzejnieka Pāvela Plotņikova jaunās grāmatas prezentācija. Krājums „Мысли длиною в жизнь, или философия любви” ietver sevi jauno dzeju, kura ir uzrakstīta pēdēja gada laikā un agrāk.

29.maijā  Novadpētnieciskais projekts „Aizmirstie vārdi” .

Plkst. 10.00 BKC telpās (Alejas iela 68) tiks atklāta literārā izstāde “Latgales baltkrievu rakstniekam Viktoram Valteram -115”. V.Valtera dzeja un proza tika publicēta Latvijas pirmskara baltkrievu izdevumos, Prāgā. Tikai 2009.gadā Minskā nāca klajā grāmata ar talantīga autora darbiem un romānu „Под знаком Сатурна”.

Sirsnīgi aicinām uz Baltkrievu kultūras dienām Daugavpilī!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

t. 654 24695,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,

www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Alejas iela 68

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv