2017.gada 21.aprīlī Daugavpils Kultūras pils lielajā zālē notika jubilejas koncerts, veltīts Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) baltkrievu tautas dziesmu ansambļa “Kupaļinka” 25 jubilejai. Skatītāji un viesi piedalījās siltajā vakarā un izbaudīja īsto baltkrievu kolorītu. Plaša mēroga pasākumu organizēja BKC ar Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulatu Daugavpilī un baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” atbalstu.

View the embedded image gallery online at:
http://bkc.daugavpils.lv/lv/11-newsru/138-240417#sigProIdcc001b9ba6

Skaists nosaukums “Kupaļinka” simbolizē meiteni, kura meklē laimes ziedu Ivana Kupala svētkos. Kolektīva nosaukumu izdomāja pirmā vadītāja – pedagoģe un mūziķe Janina Juzefoviča. Baltkrievu tautas dziesmu ansambļa “Kupaļinka”, Večeslava Petrova vadībā, repertuārā ir jautras un liriskas dziesmas ar neatkārtojamu baltkrievu humoru un kolorītu.

25 radošās darbības laikā “Kupaļinka” kļuva par daudzu starptautisko festivālu un svētku dalībnieku, gan Latvijā, gan arī Baltkrievijā un Lietuvā. Nozīmīgākie un pazīstamākie: Starptautiskais festivāls “Baltica”, XXV Vispārējie latviešu Dziesmu svētki, II Starptautiskais tautas mākslas festivāls “Augšdaugava” (Latvija); “Slāvu bazārs Vitebskā”, Starptautiskais festivāls “Braslavskie zarnici”, Starptautiskais festivāls “Zalesse zbiraje sjabrou”, “Višņovij festivaļ” Glubokoje (Baltkrievija) un protams, Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”.

Ansambļa repertuārā ir vairāk nekā 40 baltkrievu tautas, fokloras un ieražu dziesmas, kā arī latviešu un latgaliešu tautas dziesmas, tematiskās autordziesmas baltkrievu valodā. Ansambļa izpildījumā skanēja labākās dziesmas no kolektīva repertuāra, gan jaunas, gan arī iemīļotākās dziesmas. Skanējot dziesmai “Kupaļinka” ansamblis efekti izgāja uz skatuves jaunajos baltkrievu nacionālos tērpos, kuri tika iegādāti tieši jubilejai, pateicoties Daugavpils pilsētas domes budžeta finansēšanai.

Uz stilīgi izrotātās ar ziediem skatuves ar apsveikuma vārdiem un dāvanām kāpa Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Dukšinskis, Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsuls Daugavpilī Vladimirs Kļimovs un konsuls Antoņina Struņevska; kā arī augsti godātie viesi no Kultūras pārvaldes, Latvijas baltkrievu savienības, Saeimas, Krievu un poļu kultūras centriem, biedrības “Uzdim”, Dagdas baltkrievu biedrības “Verbica” un Ludzas baltkrievu biedrības “Krinica”.

Par godu jubilejai ikviens ansambļa dalībnieks saņēma pateicības rakstus no Daugavpils pilsētas domes un ziedus. Savukārt, no Baltkrievijas ansamblim “Kupaļinka” atnāca apsveikums un goda raksts no Ministru kabineta un Kultūras ministrijas.

Par galveno dāvanu “Kupaļinkai”no draugiem kļuva jauki vārdi un spilgtas dziesmas no solista Alekseja Astukeviča (Mijori, Baltkrievija); no ansambļiem “Zaviruha” (Jēkabpils), “Uzori” (Līvāni), “Rjabinuška” (Preiļi), “Suzorje” (Rēzekne); dzeja – veltījums “Kupaļinkai” no dzejniekiem Stņislava Volodjko un Pāvela Plotņikova.

Koncertā piedalījās Daugavpils Baltkrievu kultūras centra kolektīvi: vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski”, deju ansamblis “Ļanok”, koru kapella “Spadčina”, teātra studija “Pauļinka”, kuri dāvināja humoristikus un interesantus numurus.

BKC sirsnīgi pateicas par palīdzību jubilejas koncerta organizēšanā Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulatu Daugavpilī un biedrību “Uzdim”, par informācijas atbalstu – avīzes “Million” un “Latgales laiks”, televīziju “Dautkom”, radio “Alise+”, portāliem D-fakti.lv un Nasha.lv.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

BKC metodiķe Marija Pometjko,

t. 654 24695,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv