“Ziedu pasaule” – ar tādu nosaukumu Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) 2017.gada 11.aprīlī tika atklāta Sofijas Kovaļovas-Krivonosovas jubilejas fotoizstāde, veltīta Daugavpils un ārpus tā, pazīstamās  fotomākslinieces 80 gadu jubilejai. Visi darbi ir savienoti ziedu tēmā un nes pozitīvas emocijas, labu noskaņojumu un neaprakstāmu harmoniju.

View the embedded image gallery online at:
http://bkc.daugavpils.lv/lv/11-newsru/137-180417#sigProIddc09ef438d

Sofija piedzima Vitebskas apgabala ciemā Paškovo. Kara laikā, mazgadīgu meiteni kopā ar mamu aizveda uz Vāciju. Pēc kara auga bērnu namā. Pabeidza Rīgas arodvidusskolu un Elektromehānisko tehnikumu. Strādāja par inženieri Daugavpils sakaru celtniecības pmk.

Sofija Kovaļova-Krivonosova – ir spilgta un daudzpusīga radošā personība, kurai piemīt daudz talantu un īpašību. Ar fotogrāfiju viņa nodarbojas kopš jaunības, viņas fotoizstādes notika Daugavpilī, ka arī Viļņā un Pleskavā. Ir Literatūras un mākslas akadēmijas diploms “Zelta objektīvs” (Itālija). Rakstnieku organizācijas “Ruslo-L” locekle, izdeva trīs dzejas krājumus. Viņa kādreiz vadīja Daugavpils Invalīdu sporta klubu (un arī šobrīd aktīvi piedalās tā darbā), piedalījās dambretes, šaha, šaušanas sacensībās, ir sporta apbalvojumi.

Izstādes atklāšanā Sofija pastāstīja par sevi un savu sirdslietu – nodarbošanos ar fotogrāfiju, lasīja savu dzeju. Turpinājumā sekoja apsveikumu un apbalvošanas laiks. Jubilārei pasniedza goda rakstus Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Dukšinskis, Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsuls Daugavpilī Antoņina Struņevska, BKC vadītāja Žanna Romanovska un baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” valdes locekle Tatjana Deņisova. 

Vakarā skanēja dzeja, veltījums jubilārei, Daugavpils autoru izpildījumā: Anastasija Sazankova, Jekaterīna Andrejeva, Pāvels Plotņikovs; skanēja dziesmas baltkrievu un latviešu valodā BKC koru kapellas “Spadčina” izpildījumā (māksl.vad. Jana Juzefoviča) un ansambļa “Praļeski” solistes Jūlijas Hmeļņickas izpildījumā; silti apsveikuma vārdi skanēja no “Uzdim” līdzdibinātājas, kultūras darbinieces Jevģenijas Guļajevas un citiem viesiem.

Izstādi “Ziedu pasaule” varēs apskatīt līdz 2017.gada 28.aprīlim (no 9.00-17.00), Kultūras pils, Smilšu ielā 92, 3.stāvā, 305.kab.

Aicinām mākslas cienītājus izbaudīt ziedu dažādību: no sirdsmīļajiem lauku ziediem līdz eksotiskajiem.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

BKC metodiķe Marija Pometjko,

t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv