Piektdien, 2017.gada 31.martā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika ceļojošās izstādes atklāšana, kas veltīta Baltkrievijas tautas dzejniekam Petrusjam Brovkam. Izstāde ir veidota no P.Brovkas literārā muzeja materiālu fondiem (Minska, Baltkrievija).

View the embedded image gallery online at:
http://bkc.daugavpils.lv/lv/11-newsru/133-040417#sigProIde85d3d792a

Pēteris Brovka (1905-1980) - baltkrievu dzejnieks un rakstnieks, tulkotājs, zinātniskais darbinieks, poētisko krājumu autors: “Гады як шторм”, “Паэзія”, “Шляхамі баравымі”, “Насустрач сонцу”, “У роднай хаце”, “Пахне чабор”, “Між чырвоных рабін”, “Калі ласка”, “Ты – мая пчолка”, “Што сэрца праспявала” u.c.; romāna “Калі зліваюцца рэкі” autors, stāstu “Каландары”, “Донька-Даніэль” autors, ir viens no Baltkrievu Enciklopēdijas dibinātājiem, daudzu Vasts apbalvojumu un prēmiju īpašnieks, cienījamais zinātnes darbinieks.

Vakars sākās ar pazīstamās dziesmas “Aleksandrīna” skanējumu ar P.Brovkas vardiem, leģendārā baltkrievu ansambļa “Pesņari” izpildījumā.

Valdzinoša mūzika un lielisks izpildījums noskaņoja visus klātesošus uz lirisikā un poētiskā viļņa.

Vakara vadītājs Staņislavs Volodjko pēc sasveicināšanās un īsas ievadrunas iepazīstināja ar goda viesi no Baltkrievijas – Minskas Petrusja Brovskas literārā muzeja direktori Nataļju Mizon. Nataļja iepazīstināja visus ar izstādi, pastāstīja par galvenajiem dzejnieka dzīves periodiem. Stendos – Pētera un viņa vecāku fotogrāfijas, grāmatu un dzejas rindu foto. No N.Mizon interesanta stāsta varēja uzzināt par aizraujošiem dzejnieka dzīves momentiem, kā arī par dzīvokļa-muzeja darbību. Stāsts par pazīstamā dzejnieka dzīves vēsturi notika lieliskajā literārajā baltkrievu valodā.

Vakarā skanēja P.Brovkas dzeja: Teresas Pavlovas izpildījumā – «Пахне чабор», Marijas Pometjko - «Сляды», Valentīnas Lipinskas - «Родная мова», Žannas Romanovskas - «Ля помніка Райнісу» un Innas Vaļuško izpildīumā - «Бусел».

Par vakara rotājumu kļuva vijolnieces Lidijas Kuharenko un pianistes Tatjanas Čumikovas muzikālais sniegums. Dvēseliski skanēja baltkrievu dziesmas Janas Juzefovičas, Veras Rogaļčukas un Irinas Andrejevas trio izpildījumā, kā arī BKC koru kapellas “Spadčina” (māksl.vad. Jana Juzefoviča) izpildījumā.

Noslēdzot kultūras pasākumu, Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska atzīmēja, ka sadarbības līguma starp BKC un Baltkrievu literatūras Valsts vēstures muzeju ietvaros startēja zinātniskais muzeju projekts, pateicoties tam skatītājiem bija iespēja iepazīties ar M.Bogdanoviča un P.Brovkas daiļradi, kā arī drīz varēs apskatīt R.Boroduļina izstādi.

Izstāde, veltīta P.Brovkas daiļradei tiks atvērta Baltkrievu kultūras centrā: Kultūras pils, Smilšu iela 92, 3.stāvs, 305. kab. 31.martā plkst. 17.00 un strādās līdz 2017.gada 11.aprīlim (9.00-17.00). Sirsnīgi aicinām!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

t. 654 24695, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,www.bkc.daugavpils.lv

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv