Piektdien, 2017.gada 7.aprīlī, plkst. 18.00 Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notiks unikālās grāmatas baltkrievu valodā “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” prezentācija, kas veltīta starptautiskajam festivālam ar tādu pašu nosaukumu, kurš kļuva par Latgales reģiona baltkrievu diasporas kultūras zīmolu. Grāmatas formāts – metodiskais, etnogrāfiskais un novadpētnieciskais izdevums, izdevējs – BKC.

Gramata 7.04.2017

Ikgadējs festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” pirmo reizi notika 2011.gadā un sešu gadu laikā kļuva par pilsētas kultūras zīmolu un Baltkrievu kultūras centra vizītkarti. Dažu gadu laikā svētku formāts ir mainījiem, paplašinājās dalībnieku skaits un ģeogrāfija, parādījās jaunās akcijas un pasākumi;  pakāpeniski svētki pārtapa par Starptautisko tautas kultūras festivālu, apvienojot Baltijas un Baltkrievijas radošus baltkrievu kolektīvus. Svētku pamats ir teatralizēts uzvedums, balstīts uz baltkrievu tautas tradīcijām, kurš ietver sevī folkloras un mūsdienu dziesmas, dejas un humoru. Festivālu lieliski pārzin un apmeklē vietējie iedzīvotāji, ar lielu prieku atbrauc ārzemju ciemiņi.

Izdevums “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” iepazīstina lasītājus ar Latvijas baltkrievu diasporas nozīmīgu notikumu, ar festivāla vēsturi, tā tēmu dažādību un scenārijiem, organizatoriem, amatierkolektīviem un viesiem. Grāmata ir uzrakstīta kolorītā baltkrievu valodā ar polonisma, rusisma un sadzīves sarunas lekcikas elementiem.

Prezentācijā varēs iepazīties ar projekta radošo komandu un grāmatas tāpšanas vēsturi, paskatīties videosižetus par festivālu, uzzināt par turpmākajām perspektīvām, paklausīties dziesmas BKC radošā kolektīva izpildījumā.

Grāmata “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” – ir vietējais produkts, ražots Daugavpilī.

Izdevuma prezentācija notiks piektdien, 2017.gada 7.aprīlī, plkst. 18.00 Baltkrievu kultūras centrā: Kultūras pils, Smilšu iela 92, 3.stāvs, 305.kab.

Sirsnīgi aicinām!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

t. 654 24695,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv