“Gadalaiki” - ar tādu nosaukumu Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) 2017.gada 3.martā tika atklāta Latgales brīvo mākslinieku asociācijas gleznu izstāde. Cienītājiem bija  iespēja izbaudīt dažādu gadalaiku sižetus un ainavas, paklausīties dzeju un dziesmas baltkrievu valodā.

Par izstādes iniciatori un idejas iedvesmotāju radošajiem cilvēkiem kļuva Asociācijas vadītāja Marija Safronova un Baltkrievu kultūras centrs, kur notiek daudz dažādu radošo pasākumu, tajā skaitā Daugavpils un Latgales mākslinieku izstādes. Radošos cilvēkus Baltkrievu namā piesaista godīguma, sirsnības un tolerances atmosfēra. Savā uzstāšanā teica mākslinieki.

Izstādē apskatei tika piedāvāti Latgales brīvo mākslinieku asociācijas 7 locekļu 44 darbi: Marijas Safronovas, Anastasijas Sazankovas, Tatjanas Ruskules, Larisas Sergejevas, Jefrosinijas Leles, Oksanas Labeckas, Žannas Bukovskas. Katrs no māksliniekiem – daudzpusīga un spilgta personība, kurai ir savi talanti un dotības. Viņu darbi tika apvienoti vienā gadalaiku tēmā.

Atbilstoši nosaukumam, pasākuma programmā mainījās priekšnesumi un pašu mākslinieku interesanti stāsti; skanēja dzeja, pasākuma vadītājas BKC metodiķes Marijas Pomejtko, mākslinieces Anastasijas Sazankovas un Tatjanas Ruskules izpildījumā; jautras baltkrievu dziesmas senioru vokālā ansambļa “Spadčina” izpildījumā (mākslinieciskā vadītāja Jana Juzefoviča); romantiskās dziesmas ģitāras pavadībā dzejnieka un mūziķa Anatolija Gallera izpildījumā; bija daudz ziedu un draudzīgu smaidu.

BKC vadītāja Žanna Romanovska pateicās visiem māksliniekiem par brīnišķīgiem darbiem, kuri dāvina cilvēkiem pozitīvās emocijas, un šajā dienā sāka spīdēt pavasara saulīte; Ž.Romanovska pasniedza Marijai Safronovai ziedus un novēlēja turpmāko veiksmi un tikšanos ar interesantiem cilvēkiem. Savukārt, M.Safronova izteica pateicību Baltkrievu namam par iespēju atklāt jaunu, kārtējo izstādi un cer uz turpmāko ciešu sadarbību arī turpmāk.

Vakars noslēdzās ar Daugavpils baltkrievu drauga A.Gallera dziesmas “Позитивная песенка” pirmizrādi. Dziesma, tapāt kā viesu noskaņojums bija ļoti pozitīvs: “Pavasaris! Un tas ir ļoti labi!”.

Izstāde “Gadalaiki” strādās līdz 2017.gada 31.martam (no 9.00-17.00) pēc adreses: Kultūras pils, Smilšu iela 92, 3.stāvs, 305.kab. Visi tiek laipni aicināti!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

Marija Pometjko, BKC metodiķe,

t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Janvāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv