2017.gada 18.februārī Ostrovecā (Grodņas apgabals, Baltkrievija) notika radošā tikšanās “Родины взгляд милый” ar Baltkrievijas Rakstnieku savienības locekli Staņislavu Volodjko, kurš ir dzimis Ostrovecas rajonā. Tikšanos organizēja Valsts kultūras iestāde “Ostrovecas rajona bibliotēka”. Pasākumā piedalījās delegācija no Daugavpils, kuru sastāvā bija  Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) darbinieki un baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” locekļi.

Literāri muzikālais pasākums notika Baltkrievijas zīmīgajā gadā – šogad ir gramatiespiešanas 500. gadadiena un koncerts notika Ostrovecas bērnu mākslas skolas koncertzālē. Vakaru vadīja Ostrovecas kultūras un tautas mākslas centra speciāliste Viktorija Urbanoviča kopā ar Daugavpils Baltkrievu kultūras centra darbiniecēm Mariju Pometjko un Inessu Kozlovsku. Bibliotēkas darbinieki Inessa Igošina un Tatjana Baboitj lasīja S.Volodjko dzeju un kopā ar Ostrovecas bērnu bibliotēkas lasītājiem parādīja nelielu pasakas fragmentu “Дачка лясніка”. Daugavpils Baltkrievu kultūras centra ansambļa “Praļeski” dalībnieku Inessas Kozlovskas un Jūlijas Hmeļņickas izpildījumā skanēja dziesmas ar Staņislava Volodjko vārdiem: “Беларусы свету”, “Наш масток”, “Песенка вясёлкі” (Alberta Belusja mūzika), “Калыханка для мамы” (Nikolaja Jackova mūzika), kā arī latviešu un latgaliešu tautas dizesmas, kuras S.Volodjko tulkoja baltkrievu valodā – “Vai tā mana vaina bija” (“Ці ж мая віна”), “Aiz ezera balti bērzi” (“А за возерам бярозы”). Ostrovecas ansamblis “Svitanak” (mākslinieciskā vadītāja Nataļja Litvina) izpildīja dziesmu ar S.Volodjko vārdiem “Мой косю” (Anatolija Medvedeva mūzika), bet dziedātājs un komponists, Baltkrievijas Mūziķu savienības loceklis, Ostrovecas pilsonis Aleksandrs Jakimenko izpildīja dziesmas ar S.Volodjko vārdiem, bet mūziku ir sarakstījis pats A.Jakimenko - “Памяці Казіміра Сваяка”,  “Міхалішскі касцёл”, “Дачка лясніка” un “Астравеччына”.A.Jakimenko izpildīja vēl divas dziesmas ar Mihaila Pozdņakova vārdiem “Родны кут” un “Прысвячэнне Астраўцу.

Vakara goda viesis bija Baltkrievijas Rakstnieku savienības Minskas pilsētas nodaļas priekšsēdētājs, triju republikāņu literāro prēmiju “Labākā gada grāmata” laureāts Mihails Pozdņakovs. Viņš pasveicināja visus klātesošus, lasīja savu dzeju, dāvināja savus krājumus un S.Volodjko saņēma Baltkrievijas Rakstnieku savienības krūšu zīmi “Par lielu ieguldījumu literatūrā”.

Ostrovecas rajona bibliotēkas direktora vietniece Nataļja Očerjotova, kura nodarbojās ar pasākuma organizēšanu, ļoti silti un viesmīlīgi sagaidīja Daugavpils delegāciju, saņēma no S.Volodjko dāvanas – grāmatu “Под небом Родины” (2016.g.), kurā ir iekļauta dzeja, noveles un luga, kā arī Daugavpils autoru dziesmu krājumu “Песенный город” (izdoti pateicoties Daugavpils pilsētas domes atbalstam) un pauda cerības un turpmāko sadarbību. BKC metodiķe Marija Pometjko, kura arī ir dizmusi Ostrovecas rajonā, tapāt kā Staņislavs Volodjko, teica daudz siltu vārdu tautiešiem, pateicās visiem par siltu un viesmīlīgu pieņemšanu, par iespēju pabūt dzimtajā zemē, kā arī pasniedza viesmīlīgiem saimniekiem piemiņas dāvanas no Daugavpils.

Tikšanās noslēdzās ar Daugavpils delegācijas un Ostrovecas iedzīvotāju kopīgo dziesmu “Развітальнай песні” (Staņislava Volodjko vārdi, Tatjanas Pimenovas mūzika):

“Пабывалі мы ў роднай старонцы,

Ды не кажам тужліва “Бывай!”.

Мы ў душы павязём з сабой сонца,

Як падараны нам каравай.”

Tik tiešām, Daugavpils iedzīvotāji aizveda no Ostrovecas patīkamas un pozitīvas emocijas un cerības par jaunajām tikšanām Ostrovecas zemē.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

t. 654 24695, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,www.bkc.daugavpils.lv

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.