2017.gada 14.februārī, Valentīndienā, Daugavpils baltkrievu delegācija devās ciemos pie saviem draugiem baltkrieviem uz Jēkabpili, kur notika radošā tikšanās ar pazīstamo Daugavpils dzejnieku, Baltkrievijas Rakstnieku savienības locekli Staņislavu Volodjko. Tikšanos organizēja pilsētas galvenā bibliotekā sadarbībā ar Jēkabpils baltkrievu biedrību “Spatkanne”.

View the embedded image gallery online at:
http://bkc.daugavpils.lv/lv/11-newsru/120-240217#sigProIdd6bf43cad8

Par  pasākuma “Savas mīlestības ugunskurā degu” galveno tēmu kļuva mīlestība. Šī tēma iet cauri daudzajai S.Volodjko dzejai, kuru viņš velta savai dzimtajai Baltkrievijai, kur viņš piedzima un izauga, valsts ieražām un tradīcijām, vecākiem un tautiešiem; mīļajai Latvijai un Latgalei, kurā viņš dzīvo jau vairākus gadus; ievērojamākajiem cilvēkiem, Latgales un Baltkrievijas novadu dabas skaistumiem; kā arī daudz dzejoļu ir veltīti bērniem. Un šajā vakarā Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā, kur notika pasākums, skanēja tikai dzejnieka dzeja un dziesmas ar viņa vārdiem.

Vakara vadītāja, Jēkabpils bibliotēkas informācijas centra speciāliste Lilija Kirilova, atklājot pasākumu, iepazīstināja ar dzejnieku, viņa biogrāfiju un daiļrades sasniegumiem: S.Volodjko raksta dzeju ne tikai pieagušajiem, bet arī bērniem, tulko dzej no latviešu, latgaliešu, krievu, poļu valodas uz baltkrievu; daudziem viņa dzejoļiem ir sarakstīta mūzika un dziesmas skan koncertos gan Latvijā, gan arī ārzemēs.

Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) vadītāja Žanna Romanovska savā runā sveica visus klātesošus Valentīndienā un atzīmēja, ka S.Volodjko ar savu radošo darbību nes ievērojamu ieguldījumu baltkrievu mantojuma garīgo vērtību attīstībā un saglabāšanā, popularizē bagāto baltkrievu kultūru, palīdz stiprināt draudzību starp divām tautām. Vadītājas izpildījumā skanēja S.Volodjko dzeja. Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vokāli instrumentālā ansambļa “Praļeski” dalībniece Jūlija Hmeļņicka izpildīja dažas dziesmas: “Naš mastok” (Alberta Belusja mūzika) un divas tautas dziesmas, kas ir tulkotas no latviešu valodas un baltkrievu – “Vai tā mana vaina bija” un “Aiz azara bolti bārzi”. Ar apsveikumiem atbrauca Līvānu ansambļa “Uzori” dalībnieki Jevgēnijs Paškevičs un Lidija Znotiņa.

Pamata svētku programmu sagatavoja Jēkabpils baltkrievu biedrība “Spatkanne” (priekšsēdētāja Valentīna Doroščonoka). Vietējā ansambļa “Zaviruha” (vadītāja Olga Pranoviča) izpildījumā skanēja dziesmas: “Zaviruha” (Staņislava Kļimova mūzika), “Draņiki” un “Monolog tjošči” (A.Belusja mūzika), latviešu tautas dziesma, kas tulkota baltkrievu valodā “Mana bēda”; skanēja dzeja Valentīnas Doroščonokas, Tamaras Buhtijarovas, Veronikas Tanajevas un Jevgenijas Baranovskas izpildījumā.

Vakars notika siltā un draudzīgajā atmosfērā un dāvināja daudz pozitīvo emociju.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

BKC metodiķe Marija Pometjko,

t. 654 24695, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,www.bkc.daugavpils.lv

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Janvāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv