Trešdien, 2017.gada 22.februārī Dauavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notiks svētku pasākums, veltīts Starptautiskajai dzimtās valodas dienai. Svinēšanas ietvaros notiks ceļojošās izstādes prezentācija, kas ir veidota no Maksima Bogdanoviča literārā muzeja materiālu fondiem (Minska, Baltkrievija). Literāri muzikālajā pasākumā tiks stāstīts par M. Bogdanoviča daiļradi. Skanēs diženā dzejnieka dzeja, romances un dziesmas ar viņa vārdiem.

Starptautiskajā dzimtās valodas dienā, kuru visā pasaulē svin 21.februārī, Latvijā tiks atklātas trīs ceļojošās izstādes par baltkrievu dzejniekiem: Rīgā – par Rigoru Boroduļinu, Jēkabpilī – par Petrusju Brovku, bet Daugavpilī – par Maksimu Bogdanoviču. Pateicoties Baltkrievijas Republikas Vēstniecības Latvijā atbalstu, Baltkrievu literatūras Valsts vēstures muzeja zinātniskie darbinieki stāstīs par XX gadsimta diženajiem dzejniekiem, literārā vārda un baltkrievu kultūras cienītājiem.

Daugavpilī, izstāde, kas veltīta pašam jaunākajam baltkrievu literatūras klasiķim M. Boganovičam, tiks atklāta Baltkrievu kultūras centrā 22.februārī. Sākums – plkst.17.00.

Pasākuma dalībniekiem stāstīs par Baltkrievu literatūras Valsts vēstures muzeju un tā 9 filiāļu darbību, kuri izzina un saglabā tādu dzejnieku un rakstnieku literāro mantojumu un daiļradi: F.Boguševičs, P.Brovka, V.Bikovs, A.Mickevičs, K.Čornijs u.c.

Maksima Bogdanoviča literārā muzeja kultūrizglītojošā sektora vadītāja Jūlija Macuka iepazīstinās skatītājus ar ekspozīciju un dzejnieka biogrāfijas un daiļrades zinātniskajiem pētījumiem.

Baltkrievu kultūrizglītības biedrības „Uzdim” valdes locekle Zinaīda Siliņa a capella dziedās pazīstamo romanci „Zorka Venera”. Baltkrievu tautas dziesmu ansamblis „Kupaļinka” priecēs viesus ar dziesmām baltkrievu valodā. Vokāli instrumentālā ansambļa „Praļeski” soliste Jūlija Hmeļņicka izpildīs dziesmu- veltījumu M. Bogdanovičam ar Staņislava Volodjko vārdiem. Savukārt, Baltkrievijas Rakstnieku savienības loceklis S.Volodjko lasīs savu dzeju par godu M.Bogdanovičam.

2017.gads Baltkrievijā ir Zinātnes gads. Tiek plānots, ka gada laikā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā tiks piedāvātas izstādes no Baltkrievijas pilsētas iedzīvotājiem par baltkrievu literātiem, kas ir izstrādātas uz zinātnisko avotu bāzes.

Izstāde par M.Bogdanoviča daiļradi tiks atvērta BKC līdz 2017.gada 22.martam. Sirsnīgi aicinām!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

t. 654 24695, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,www.bkc.daugavpils.lv

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.