2017.gada 11.februārī, sestdien, Līvānos notika koncerts, kuru organizēja Slāvu biedrība “Uzori”. Gaidot šo dienu, par koncerta tēmu kļuva mīlestība. Kolektīvs “Uzori” saņēma apsveikumus no novada vadības, baltkrievu diplomātiem un draugiem, kuru starpā bija Daugavpils Baltkrievu kultūras centra delegācija (BKC).

11.februārī ansamblis “Uzori” aicināja Līvānu pilsētas un novada iedzīvotājus uz Kultūras namu, kur notika koncerts, veltīts Mīlestības dienai. Pirms 17 gadiem, tieši 14.februārī tika dibināta Slāvu biedrība “Uzori”. Tieši tāpēc viesi un skatītāji sveica māksliniekus divkāršos svētkos.

Par mīlestību, par slāvu biedrības “Uzori” ieguldījumu Līvānu novada krāsu paletē teica pašvaldības priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāta konsuls Dmitrijs Konstantinovs atzīmēja biedrības “Uzori” aktīvu darbību, krievu, baltkrievu un ukraiņu dziesmu popularizēšanu Latgalē, piedalīšanos “Višņovij festivalj” Glubokoje, Baltkrievijā.

Baltkrievu valodā vārds “uzor” nozīmē “paraugs”. “Dārgie “Uzori”, palieciet par mīlestības paraugiem: pret dziesmu, pret saviem radiniekiem, viens pret otru, pret skatītājiem un dzimto zemi” – novēlēja saviem uzticīgajiem partneriem Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska.

Vienā elpā notika divu stundu “Uzori” koncerts. Ansamblis dāvināja skatītājiem dziesmas krievu, ukraiņu un baltkrievu valodās, maģiski mainot skatuves tērpus pēc katras kompozīcijas. Bet skatītāji pateicās māksliniekiem, aplaudējot un dāvinot ziedus.

Draudzīgajā tikšanās par dāvanu partneriem no Daugavpils baltkrieviem kļuva dvēseliskas dziesmas Pāvela Prozora izpildījumā, tās visi zin un dziedāja līdzi.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

t. 654 24695,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Smilšu 92, LV-5410,

Kultūras pils, BKC 305.-306.kab